Květen – měsíc modlitby za královéhradeckou diecézi.

Květen – měsíc modlitby za královéhradeckou diecézi.

Květen se ve Slavkovicích již tradičně stal měsícem modlitby za královéhradeckou diecézi. Po celý měsíc zde místní věřící i poutníci přicházející do poutní svatyně Božího milosrdenství vyprošují Boží požehnání pro biskupy, kněze, řeholníky, rodiny, mladé lidi i všechny věřící této diecéze.

Vrcholem společné modlitby byla sobota 16. května 2026, kdy se ve Slavkovicích uskutečnil hlavní poutní den. Program začal již v dopoledních hodinách možností přistoupit ke svátosti smíření. Odpoledne pokračovalo eucharistickou adorací spojenou s prosbou o Boží vedení, ochranu a potřebné milosti pro celou královéhradeckou diecézi.

Závěrem společného modlitebního dne byla slavnostní mše svatá v 17.00 hodin, které předsedal generální vikář královéhradecké diecéze Mons. Jan Paseka. Společná modlitba spojila věřící z různých farností a vytvořila atmosféru víry, naděje a vzájemného společenství. Pro mnohé poutníky byl tento den také příležitostí k duchovnímu zastavení, načerpání nových sil a svěřením celé diecéze Božímu milosrdenství.

zdroj: slavkovice.cz